خبرهای ویژه

» مشهد » تأکید شورا بر افزایش بهای نقدی خدمات اتوبوسرانی مشهد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۵ - ۱۸:۱۸

 25 بازدید

تأکید شورا بر افزایش بهای نقدی خدمات اتوبوسرانی مشهد

شورای اسلامی شهر مشهد در پاسخ به اعتراض فرمانداری به مصوبه افزایش بهای خدمات اتوبوسرانی بر این مصوبه تأکید کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، اعضای شورای اسلامی شهر مشهد در دهمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشه که در تالارشهر برگزار شد در پاسخ به اعتراض هیأت تطبیق فرمانداری به مصوبه افزایش بهای نقدی خدمات اتوبوسرانی، با رای همه اعضای حاضر در جلسه بر مصوبه خود تأکید کردند.
بتول گندمی، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه در اعتراض فرمانداری بر غیرقانونی بودن افزایش بهای حمل‌ونقل بیش از نرخ تورم، گفت: مصوبه شورا در راستای بر قبلی شورای شهر در سال ۱۳۹۴ مبنی بر اخذ کل بهای تمام شده خدمات اتوبوسرانی از مسافرینی است که به صورت نقدی پرداخت می‌کنند قرار دارد که به تصویب فرمانداری نیز رسیده است و بر اساس این مصوبه از افرادی که بهای خدمات خود را به صورت نقدی پرداخت می‌کنند کل بهای تمام شده دریافت می‌شود و هیچ‌گونه افزایش قیمتی رخ نداده است، بر این اساس بر مصوبه خود تأکید داریم.
همچنین مجتبی بهاروند، رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه بر خلاف نظر فرماندای در این مصوبه نه افزایش قیمتی رخ داده و نه جریمه‌ای برای افرادی که من کارت نمی‌زنند در گرفته شده است بر تأکید شورا از مصوبه خود سخن گفت.
علی‌اصغر نیشابوری، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد در این خصوص، گفت: لایحه‌ای که توسط شهرداری به شورا ارسال و تصویب شد، نه مصداق افزایش بهای خدمات بود، نه جریمه افرادی که من کارت نمی‌زنند. 
وی ادامه داد: بحث اولیه ما این بود که شهروندانی که از طریق «من‌کارت» انجام نمی‌دهند نباید از یارانه استفاده از حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد، تصریح کرد: ابهام دیگری که وجود داشت این بود که در سال ۱۳۹۶ دوبار افزایش بهای خدمات داشتند که اینگونه نیست و افزایش بها تنها در ابتدای سال انجام شد و این موبه به معنی افزایش بها نیست.
بر این اساس با رأی قاطع تمام اعضای حاضر در جلسه بر مصوبه قبلی شورای شهر مشهد تأکید شد.


دسته بندی : مشهد
ارسال دیدگاه